راهنمای خرید

صادرات زعفران به ترکیه + قیمت [راهنمای 0 تا 100]

صادرات زعفران به ترکیه

ایران یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان زعفران به سراسر دنیاست که زعفران موردنیاز جهان را تامین می‌کند. همچنین به دلیل مرغوبیت زعفران ایرانی نسبت به زعفران سایر کشورها، زعفران ایران در دنیا خواهان بیشتری دارد.

اما سوال مهمی که در قصد داریم در این مقاله از باغ ایران به آن پاسخ دهیم این است که نحوه صادرات زعفران به ترکیه چگونه است؟ پس اگر شما هم قصد بازاریابی زعفران در ترکیه را دارید، با ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

صادرات زعفران به ترکیه

زعفران صادراتی سوپر نگین

بردن زعفران به ترکیه منبع درآمد پرسودی است که برای کشورمان هم سود زیادی دارد چون ارز زیادی وارد کشور می‌کند. پس اگر شما قصد سفر یا مهاجرت به کشور ترکیه را دارید و دوست دارید منبع درآمد خوبی داشته باشید؛ ما به شما تجارت چمدانی زعفران به ترکیه را توصیه می‌کنیم. اما ابتدا بهتر است با انواع صادرات زعفران، نحوه صادرات و قوانین صادرات زعفران به ترکیه بیش‌تر آشنا شویم.

نحوه صادرات زعفران به ترکیه

شما می‌توانید به دو شکل صادرات زعفران را پیش بگیرید. اگر قصد مسافرت چندروزه به ترکیه را دارید، می‌توانید از طریق تجارت چمدانی زعفران به ترکیه، مقدار محدود و مشخصی زعفران با خودتان حمل کنید که در انتهای این مقاله در این مورد توضیح خواهیم داد. اما اگر قصد دارید به‌طور حرفه‌ای در این زمینه فعالیت کنید، به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید چون برای شما نوشته‌شده است.

صادرات زعفران به ترکیه روندی دارد که حتما باید پیش از شروع با مراحل آن آشنا باشید‌. اولین قدم برای صادرات زعفران داشتن کارت بازرگانی است‌. پس اگر کارت بازرگانی ندارید، ابتدا باید برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کنید.

دوم باید زعفران موردنظرتان را تهیه کنید و مشخص کنید که قصد دارید فله‌ای بدون نام برند صادر کنید یا با یک برند و بسته‌بندی مشخص (برند خودتان یا یک برند معتبر دیگر) صادر کنید.

اگر قصد صادرات فله‌ای زعفران را هم داشته باشید، ما می‌توانیم به‌طور عمده زعفران موردنیاز شما را فراهم کنیم. در بخش بعدی، سایر مدارک موردنیاز برای تجارت زعفران به ترکیه را معرفی خواهیم کرد.

همچنین برای مشاهده شرایط سفارش عمده زعفران می‌توانید به صفحه خرید عمده زعفران مراجعه کنید.

قوانین صادرات زعفران به ترکیه

اگر به‌صورت حرفه‌ای و دائمی قصد صادرات زعفران به ترکیه را دارید، باید مدارک زیر را تهیه نمایید و یا برای تکمیل این مدارک اقدام کنید:

  • کارت بازرگانی
  • گواهی استاندارد
  • گواهی بهداشت
  • اظهارنامه صادراتی

همان‌طور که گفتیم کارت بازرگانی اولین مدرکی است که بدون قید و شرط برای صادرات زعفران به آن نیاز دارید. در مرحله بعد، اگر شما زعفران فله خریده باشید، باید برای دریافت گواهی استاندارد و گواهی بهداشت اقدام کنید. اما اگر زعفران بسته‌بندی‌شده بخرید احتمالاً تولیدکننده مراحل بسته‌بندی و گواهی استاندارد و بهداشت را به‌جای شما طی می‌کند و شما با زحمت کمتری می‌توانید به بازاریابی زعفران در ترکیه بپردازید.

تکمیل اظهارنامه صادراتی هم ازجمله مهم‌ترین بخش‌هایی است که حتماً باید توسط شخص صادرکننده تکمیل شود. این فرم شامل جزئیات کامل درباره محصول صادراتی و شخص صادرکننده است که باید با دقت کامل تکمیل کنید چون در گمرک صحت اطلاعات درج‌شده با محموله چک می‌شود و جهت احراز هویت، ضمیمه مدارک شما می‌شود. درصورتی‌که اطلاعات درج‌شده مطابق با محموله نباشد، مشمول جریمه‌های سنگینی خواهید شد. در تصویر زیر نمونه فرم اظهارنامه صادراتی را مشاهده می‌کنید.

نمونه اظهارنامه صادراتی گمرک ایران

مقدار مجاز حمل زعفران به ترکیه

مقدار مجاز حمل زعفران به ترکیه

همان‌طور که گفتیم شما به دو شکل می‌توانید به ترکیه زعفران ارسال کنید. اگر شما قصد تجارت حرفه‌ای زعفران را داشته باشید، می‌توانید با در دست داشتن مدارک لازم مذکور، نامحدود زعفران صادر کنید. اما اگر مسافر هستید و قصد تجارت چمدانی زعفران به ترکیه را دارید، با محدودیت‌هایی مواجه هستید. برای تجارت چمدانی زعفران قوانین سختی اعمال می‌شود و هر فرد می‌تواند حداکثر ۱۰۰ گرم زعفران حمل کند. (منبع)

نکته: حمل بیشتر از ۱۰۰ گرم زعفران در صادرات چمدانی، مشمول مالیات و عوارض می‌شود.

تجارت چمدانی زعفران به ترکیه

معمولا تجارت چمدانی زعفران به ترکیه توسط مسافران مشهد به ترکیه صورت می‌گیرد چون این افراد دسترسی بیش‌تری به زعفران دارند. اما همان‌طور که گفتیم این نوع صادرات محدود است و هر فرد نمی‌تواند بیشتر از ۱۰۰ گرم زعفران با خود به فرودگاه‌های ترکیه حمل کند.

جالب است بدانید این محدودیت فقط برای افرادی است که گذرنامه ایرانی دارند و غیر ایرانی‌ها می‌توانند نامحدود از طریق تجارت چمدانی زعفران جابه‌جا کنند.

اگر ساکن مشهد هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین برند زعفران مشهد را بخوانید.

خرید و فروش زعفران در ترکیه

امروزه خرید و فروش زعفران در ترکیه تجارتی سودآور است که با کمی پشتکار می‌تواند شما را به درآمد دلاری برساند. در ابتدا خرید زعفران یعنی پیدا کردن تأمین‌کننده قابل‌اعتماد و در آخر فروش زعفران یعنی پیدا کردن بازار فروش آن خیلی مهم است. ما در فروشگاه باغ ایران آماده ارائه مرغوب‌ترین زعفران به شما هستیم تا خیالتان از بابت تأمین زعفران مرغوب راحت باشد.

و اما در خصوص فروش، شما می‌توانید از طریق پلتفرم‌های آنلاینی مثل اینستاگرام خریداران خرده یا عمده زعفران در ترکیه را پیدا کنید. برای شروع کار بهتر است قیمت‌های رقابتی پیشنهاد دهید تا ازنظر کیفیت و قیمت اعتماد خریداران زعفران در ترکیه را جلب کنید و آنها را به مشتری ثابت تبدیل کنید. سپس از آن‌ها بخواهید شما را به دوستان و آشنایانشان که به زعفران نیاز دارند، معرفی کنند و بازار خود را گسترش دهید.

در زیر آدرس برخی از فروشگاه‌های زعفران در استانبول را برایتان آورده‌ایم، می‌توانید با مراجعه به این فروشندگان و مذاکره با آن‌ها، زعفران خود را در ترکیه به فروش برسانید.

ادرس فروشگاه‌های زعفران در ترکیه

نام فروشگاه 1: Arifoğlu Natural and Organic Products

آدرس: Rüstem Paşa Caddesi Mısır Çarşısı İçi No:31, 34116 Fatih/İstanbul, Türkiye

تلفن: +902125226612

نام فروشگاه 2: Nurı Spice Shop

آدرس: Rüstem Paşa, Egyptian Bazaar, Çiçek Pazarı Sk. D:55, 34116 Fatih/İstanbul, Türkiye

تلفن: +902125202331

نام فروشگاه 3: Şah Sultan

آدرس: Mısır Çarşısı içi No:72, 34116 Fatih, Türkiye

تلفن: +905365035701

همچنین می‌توانید با ایرانیان مقیم ترکیه برای فروش زعفران، ارتباط بگیرید.

برای آشنایی بیشتر با انواع زعفران صادراتی، می‌توانید به صفحه زعفران صادراتی مراجعه نمایید.

قیمت زعفران در ترکیه

به‌طورکلی گیاه زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌ها و چاشنی‌ها در سراسر دنیاست، اما قیمت زعفران به کیفیت آن بستگی دارد. قیمت زعفران در ترکیه متغیر است و قطعاً زعفران درجه‌یک نسبت به زعفران درجه‌دو قیمت بالاتری دارد.

علاوه بر این قیمت زعفران به شهر تولیدکننده و ظاهر بسته‌بندی زعفران هم‌بستگی دارد. هرچقدر بسته‌بندی زعفران تمیزتر و شیک‌تر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت و خریداران با میل و رغبت بیشتری خرید می‌کنند. در حال حاضر زعفران شهرستان قائنات در ایران به‌عنوان بهترین زعفران ایران شناخته می‌شود.

این موضوع در بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان مانند فروشگاه علی بابا نیز ذکرشده است. به‌عنوان‌مثال در صفحه فروش زعفران این فروشگاه که اینجا قابل‌مشاهده هست، ذکرشده که قیمت هر کیلو زعفران ایرانی از 1500 تا 7500 دلار است و حتی در برخی موارد به 10000 دلار می‌رسد.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید قیمت 1 گرم زعفران در فروشگاه ترکیه آمازون 176.87 تله هست که در حال حاضر معادل دلاری آن 8.5 دلار می‌شود. (440 هزار تومان!)

قیمت زعفران در ترکیه

شما می‌توانید زعفران درجه‌یک صادراتی را با قیمتی منصفانه از فروشگاه باغ ایران تهیه کنید.

جمع‌بندی

صادرات زعفران قائنات به ترکیه

امروزه افراد زیادی به فکر تجارت زعفران به ترکیه هستند تا از مبادله این طلای سرخ ایرانی سود ببرند. در این مقاله سعی کردیم مختصر و مفید شما را با نحوه بردن زعفران به ترکیه و همچنین خرید و فروش زعفران در ترکیه آشنا کنیم؛ اگر شما هم قصد بردن زعفران قائنات به ترکیه را دارید، در این مسیر همراه شما هستیم.

ما در فروشگاه باغ ایران تامین کننده مرغوب‌ترین زعفران ایرانی هستیم و شما می‌توانید بدون واسطه و مستقیم زعفران موردنیازتان را از کشاورزان تهیه کنید.

برای تهیه نمونه زعفران باغ ایران، لطفا به صفحه خرید زعفران اصل مراجعه نموده و بسته‌بندی‌های مختلف و انواع زعفران را مشاهده نمایید.

همچنین با مراجعه به صفحه مشتریان خوشحال، می‌توانید نظر برخی از مشتریان ثابت باغ ایران را بشنوید. ضمنا برای مشاهده مجوزها و یا آشنایی بیشتر با فروشگاه باغِ ایران، می‌توانید به صفحه درباره ما مراجعه کنید.

خوشحال می‌شویم نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

باغ ایران، حامی سلامتی ایرانیان 💚

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *