راهنمای خرید

برنج کشت دوم چیست؟ بهترین برنج کشت دوم کدومه؟

برنج کشت دوم چیست

اگر برای پیدا کردن پاسخ سؤال برنج کشت دوم چیست، در حال جستجو در اینترنت هستید، می‌توانید پاسخ جامع سؤالتان را در این مطلب پیدا کنید و با بهترین برنج کشت دوم شمال کشور هم در انتها آشنا شوید.

برنج کشت دوم چه برنجی است؟

معمولاً کشاورزان و شالی‌کاران در آغاز فصل بهار برای کاشت برنج اقدام می‌کنند و در فصل تابستان به‌ویژه مردادماه، این محصول را برداشت می‌کنند. درصورتی‌که کشاورزان مجدداً زمین شالی را شخم بزنند و مجدداً برنج بکارند، به این نوع از برنج، کاشت دوم گفته می‌شود.

پس همان‌طور که از نام برنج کاشت دوم برداشت می‌شود، برنج‌هایی که در مرحله دوم و پس از کاشت اول در شالیزار کاشته می‌شوند، به نام برنج کشت دوم شناخته می‌شوند.

ویژگی‌های برنج کشت دوم چیست؟

اگر بخواهیم به بیان ساده بگوییم ویژگی‌های برنج کشت دوم چیست، باید به این نکته اشاره‌کنیم که این نوع از برنج در سرمای پاییز برداشت می‌شود. به همین خاطر باید بذر آن دارای مقاومت کافی باشد و جزو بذرهای مقاوم، زودرس و دارای طبع گرم باشد. رنگ این برنج سفید کدر است و عطر بسیار خوبی دارد.

یکی دیگر از ویژگی‌های برنج کشت دوم این است که نسبت به برنج کشت اول، آب بیشتری لازم دارد. چراکه این برنج در فصل تابستان کاشته شده و نشای آن نیاز به آب کافی دارد تا بتواند در برابر گرمای هوا دوام بیاورد.

معمولاً برنج کشت دوم در مازندران کشت می‌شود و پس از پخت، به‌خوبی قد می‌کشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با تفاوت برنج کشت اول و کشت دوم، مقاله زیر را بخوانید.

معرفی بهترین برنج کشت دوم شمال

دو نمونه از بهترین برنج‌های کشت دوم شمال، برنج بینام و برنج طارم هستند. (اگر نمی‌دانید طارم چیست، لطفا پست برنج طارم چیست را بخوانید)

این 2 نمونه، علاوه بر اینکه جزو برنج‌های پر محصول محسوب می‌شوند، از برنج‌های خوش عطر و خوش‌طعم شمال کشور به شمار می‌روند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین برنج ایران را بخوانید تا با انواع برنج مرغوب ایران آشنا شوید.

همچنین لازم به ذکر است که می‌توانید انواع برنج ارگانیک و اصل شما را از فروشگاه باغ ایران تهیه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *