سلامتی

خواص زعفران برای درمان افسردگی چیست؟

فواید زعفران برای درمان افسردگی

افسردگی یکی از پنج بیماری رایج در جهان است. این بیماری با عوارضی که دارد می‌تواند کل زندگی و آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

برای اینکه پرانرژی به سمت آینده گام برداریم، نیاز است تا اگر دچار بیماری افسردگی هستیم، به درمان آن پرداخته و ریشه‌ای آن را حل کنیم. یکی از بهترین روش‌های درمان افسردگی، استفاده از گیاهان دارویی است.

زعفران ازجمله گیاهان دارویی هست که خواص ضد افسردگی بسیار قدرتمندی دارد و این فواید در مقاله‌های علمی مختلفی مانند این مقاله تایید شده‌اند. در ادامه به بررسی جامع خواص زعفران برای درمان افسردگی می‌پردازیم.

خواص زعفران برای افسردگی چیست؟

خواص ضد افسردگی زعفران

طبق تحقیقات منابع معتبر علمی، خاصیت زعفران برای کاهش استرس و درمان افسردگی به اثبات رسیده است.

در سال 1989 میلادی یکی از پژوهشگران هندی و همکارانش، اثرات عصاره زعفران در انسان و حیوانات را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند. 

نتایج حاصل مشخص کرد که در زعفران ماده‌ای به نام مانگی کروسین (Mangicrocin) وجود دارد که یک عامل سازگار‌کننده است و آن را از زعفران جدا‌سازی کردند.

این ماده را روی نمونه‌ها آزمایش کردند، در نهایت به این نتیجه رسیدند که مصرف خوراکی 25-5 میلی‌گرم مانگی کروسین به ازای هر کیلوگرم وزن، در مدت 5 روز متوالی روی نمونه‌های مورد آزمایش اثر آرام‌بخشی داشته است.

زعفران دارای طبیعت گرم و خشک بوده و همان‌طور که می‌دانید این طبع باعث افزایش انرژی و شادی می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله طبع زعفران را بخوانید.

زعفران تقویت کننده، محرک اعصاب و شادی‌آور است. در این خصوص پیشنهاد می‌کنیم مقاله فواید زعفران برای مغز و اعصاب را نیز مطالعه کنید.

همچنین در این مقاله معتبر آمده است که پژوهش‌های علمی، تاثیر قابل توجه زعفران در کاهش استرس را اثبات کرده‌اند.

مصرف مناسب و در حد مجاز زعفران، 0.5 تا حداکثر 1.5 گرم در روز به‌صورت دمنوش زعفران، شربت زعفران و یا در مواد غذایی  منجر به درمان افسردگی و ایجاد نشاط می‌گردد.

حتما زعفرانی که مصرف می‌کنید، زعفران اصل باشد تا از خواص زعفران بهره‌مند شوید. در این رابطه توصیه می‌شود مقاله راهنمای خرید زعفران با کیفیت را بخوانید.

علیرغم اینکه زعفران برای از بین بردن افسردگی و استرس فواید بسیاری دارد، اما توصیه می‌کنیم مقاله عوارض زعفران را نیز مطالعه کنید، چون برای برخی از افراد مصرف زعفران می‌تواند مضر باشد.

چنانچه مایل بودید با سایر گیاهان دارویی ضد افسردگی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله داروهای گیاهی ضد افسردگی و شادی آور را در سایت باغ ایران بخوانید.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. لازم به ذکر است که می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید زعفران، بهترین زعفران جهان را مستقیما از قائنات، پایتخت زعفران تهیه کنید. 💚

🔥 فرصت تخفیف رو از دست نده 🔥

20 هزار تومان تخفیف برای سبدهای بالای 150 هزار تومان. کد تخفیف: topcopon1

Out of Stock!
زعفران سرگل قائنات – 100 گرم – خاتم

قیمت اصلی 13,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 12,400,000 تومان است.

تخفیف!
زعفران سرگل قائنات – 4 مثقال – آذین

قیمت اصلی 2,680,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,338,000 تومان است.

تخفیف!
ریشه زعفران اصل – 20 مثقالی – خاتم

قیمت اصلی 1,600,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,290,000 تومان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *