تغذیه 🥗

فواید زعفران برای مردان چیست؟

فواید زعفران برای مردان چیست

زعفران ازجمله معجزه‌های طبیعت است که برای درمان اکثر بیماری‌ها و سلامتی عمومی مردان مفید و ارزشمند است.

در این مقاله به‌صورت 0 تا 100 فواید زعفران برای مردان را معرفی می‌کنیم تا با مصرف متعادل این گیاه دارویی بتوانید همواره سلامتی خود را حفظ کرده و یا بهبود دهید.

همچنین علاوه بر این مقاله، توصیه می‌کنیم مقاله آشنایی با زعفران و خواص آن را بخوانید تا با خواص زعفران برای کلیه افراد آشنا شوید.

فهرست مطالب

فواید زعفران برای مردان چیست؟

مطمئنا پس از مطالعه این مقاله از خواص زعفران برای مردان شگفت‌زده خواهید شد، اما باید بدانید که زعفران پرطرفدارترین و گران‌ترین ادویه جهان است و این خواص شگفت‌انگیز اصلا از آن بعید نیست. 😉

ضمنا غالب محتوای این مقاله از تحقیقات علمی مانند این پژوهش استخرج شده است.

زعفران برای درمان ناباروری

همان‌گونه که در مقاله طبع زعفران گفتیم، طبیعت زعفران گرم و خشک است. گرمی زعفران تاثیر مهمی در تقویت و تحریک قوای جنسی و باروری آقایان دارد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است گریبان گیر آقایان گردد، ضعیف بودن و کاهش تعداد اسپرم‌هاست که امکان بچه‌دار شدن را سلب می‌نماید.

مصرف زعفران خاصیتی که برای آقایان دارد این هست که به تقویت قوای جنسی کمک می‌کند و آن‌هم به دلیل کامفرول موجود در زعفران است که موجب درمان برخی از ناباروری‌هاست.

درمان انزال زودرس

با توجه به مواد موثر و مفید موجود در زعفران، باعث رفع اختلالات نعوظ و کمک به درمان انزال زودرس است.

چنانچه زعفران متعادل و در حد مجاز مصرف شود در تقویت و تحریک قوای جنسی مفید و موثر می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله حد مجاز مصرف زعفران را بخوانید تا در مصرف این گیاه دارویی ارزشمند زیاده‌روی نکنید، چون مصرف بی‌رویه هر چیزی باعث آسیب رسیدن به بدن می‌شود.

کاهش عوارض ناشی از داروهای جنسی

مصرف بی‌رویه داروهای جنسی تاثیرات مخربی بر سلامتی انسان دارد. این داروها که دارای ماده فلوکستین هستند بر عملکرد جنسی آقایان تاثیر دارند و از طرفی با کاهش هورمون سروتونین که عامل خوشحالی است موجبات افسردگی خفیف در مردان را فراهم می‌نماید.

لذا مصرف زعفران که خاصیت نشاط‌آوری دارد، این عارضه را جبران کرده و با درمان افسردگی به کاهش عوارض اثرات این‌گونه داروها کمک می‌کند.

همچنین برای درمان افسردگی می‌توانید از خواص زرشک نیز بهره‌مند شوید. زرشک هم در از بین بردن افسردگی خاصیت زیادی دارد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌های نحوه تهیه دمنوش زعفران و طرز تهیه دمنوش عناب و زرشک را نیز بخوانید، مصرف روزانه این دمنوش‌ها می‌توانید به‌طور محسوس باعث افزایش شادی و کاهش افسردگی شود.

خواص زعفران در انتخاب جنسیت جنین

زعفران طبع گرمی دارد و مصرف زعفران در رژیم غذایی قبل از بارداری حائز اهمیت است. تعیین جنسیت جنین بستگی به میزان اسیدیته یا PH محیط رحم دارد.

نحوه خوراک و رژیم غذایی قبل از بارداری در تعیین جنسیت جنین موثر است. زعفران با طبیعت گرمی که دارد به پسرزایی کمک می‌کند.

لذا در علم طب سنتی پیشنهاد می‌شود که مرد و زن 3 ماه قبل از آمیزش جنسی، به‌صورت مرتب زعفران مصرف کنند، چراکه مصرف زعفران احتمالا می‌تواند باعث پسردار شدن شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله خواص زعفران برای زنان را هم مطالعه کنید، در این خصوص مطالبی عنوان کرده‌ایم.

افزایش قوای جنسی مردان

زعفران موجب بهبود، تقویت و تحریک قوای جنسی می‌گردد. مصرف دمنوش زعفران یا شربت زعفران، به‌صورت روزانه 3 فنجان در سه نوبت پیش از غذا، می‌تواند به تقویت و تحریک قوای جنسی و تولید نسل کمک نماید.

در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله خاصیت هل برای مردان را نیز بخوانید.

درمان ناتوانی‌های جنسی

یکی از خواص مهم زعفران برای مردان این است که به درمان ناتوانی‌های جنسی کمک می‌کند. بعضی ناتوانی‌های جنسی در مردان شامل موارد زیر هستند: 

 • نقص نعوظ و سرعت انزال
 • کمبود یک بیضه
 • کوچکی و تنبلی بیضه‌ها

لذا مردان باید یک رژیم غذایی که موجب تقویت و تحریک قوای جنسی و درمان ناتوانی جنسی می‌گردد نظیر مصرف زعفران، دمنوش زعفران، غذاها و ترکیبات حاوی زعفران، انواع فلفل، هل، پیازچه و عسل و… استفاده نمایند.

 تقویت اسپرم

مصرف زعفران و فرآورده‌های آن یا ترکیب زعفران با سایر داروهای گیاهی نظیر صبر زرد، کندر، سورنجان موجب افزایش و تقویت اسپرم‌ها می‌گردد. تقویت اسپرم‌ها و افزایش تعداد آنها، امکان باروری موفق را فراهم می‌نماید.

در این زمینه میوه انجیر هم خواص زیادی دارد، پیشنهاد می‌کنیم مقاله خواص انجیر برای مردان را حتما بخوانید.

تسکین در بیضه‌ها

برای تسکین درد بیضه می‌توان زعفران را به‌تنهایی مصرف کرد. البته بهتر است با سایر داروهای گیاهی مخلوط گردد.

روشی که توصیه می‌شود بدین‌صورت هست که باید مقدار کمی زعفران با آرد‌های باقلا، جو و نخود را ترکیب کنید و سپس به آن مقداری آب بیفزایید تا خمیری درست شود.

این خمیر را به‌صورت ضماد روی بیضه‌ها قرار داده و مالش می‌دهند و پس از مدتی با استحمام آب گرم، باعث درمان و تسکین درد می‌گردد.

درمان احتلام

جهت درمان احتلام زعفران را با ترکیبی از سایر گیاهان دارویی نظیر، سنبل الطیب، دارچین، تخم کرفس، صمغ عربی، فلفل سفید، زرمباد، مسطکی  درآمیخته و آسیاب کنید، سپس به آن گلاب و عسل اضافه نموده و هم بزنید تا خوب ترکیب شود.

از مخلوط حاصله روزانه در هر نوبت غذایی یک قاشق مرباخوری میل کنید. نسخه موثر درمان احتلام خواهد بود.

درمان خارش آلت و بیضه‌ها

زعفران دارای خاصیت دارویی و درمانی برای خارش بیضه‌هاست.

چنانچه ترکیبی از زعفران به میزان 2 گرم، صبر زرد 4 گرم، 4 گرم نشادر، 4 گرم گل مامیشا تهیه کنید و به میزان 14 گرم اشنان به آنها اضافه نموده و آسیاب کنید، سپس به مخلوط حاصله روغن گل سرخ اضافه کرده و هم بزنید تا خوب ترکیب گردد. مخلوط را روی موضع درد قرار داده و مالش دهید. موجب درمان خارش خواهد بود. 

اگه زعفران 100% اصل لازم داری، ما از قلب پایتخت زعفران جهان (شهرستان قائنات)، بهترین زعفران رو مستقیما از کشاورز با تضمین کیفیت و گارانتی برات ارسال می‌کنیم.. سوالی داری همین الان بپرس 09021026927 💚

جمع‌بندی

زعفران که تحت عنوان پادشاه ادویه‌ها شناخته می‌شود برای مردان، زنان و کودکان خواص بسیار زیادی دارد.

همان‌طور که در این مقاله اشاره شد، این گیاه دارویی باعث درمان بسیاری از مشکلات جسمی و جنسی مردان می‌شود.

بهتر است با تهیه انواع غذاهای زعفرانی، تهیه چای زعفران، شیر زعفران و انواع دمنوش‌ها، زعفران را به‌صورت روزانه و در حد مجاز مصرف کنید تا از خواص بی‌نظیرش بهره‌مند شوید.

همچنین ازآنجایی‌که زعفران دارای طبع گرمی هست، پیشنهاد می‌کنیم در کنار آن میوه‌هایی با طبع سرد مانند عناب را هم مصرف کنید تا تعادل طبع صورت گیرد. البته اگر مزاجتان سرد است، نیازی نیست. مطالعه مقاله خواص عناب برای مردان، خالی از لطف نخواهد بود.

خوشحال می‌شویم تجربیات خود را در زمینه سلامتی با زعفران، از طریق نظرات همین پست با ما و سایر همراهان سایت باغ ایران به اشتراک بگذارید.

ضمنا می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید زعفران، انواع زعفران مرغوب و اصل قائنات را تهیه کنید.پ

باغ ایران، حامی زندگی سبز و سالم ایرانیان 💚

🔥 فرصت تخفیف رو از دست نده 🔥

20 هزار تومان تخفیف برای سبدهای بالای 150 هزار تومان. کد تخفیف: topcopon1

تخفیف!
ریشه زعفران اصل – 20 مثقالی – خاتم

قیمت اصلی 1,600,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,290,000 تومان است.

تخفیف!
زعفران دختر پیچ (دسته) – 1 مثقالی – بسته‌بندی برلیانس

قیمت اصلی 545,000 تومان بود.قیمت فعلی 495,000 تومان است.

Out of Stock!
زعفران سرگل قائنات – 100 گرم – خاتم

قیمت اصلی 13,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 12,400,000 تومان است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “فواید زعفران برای مردان چیست؟

 1. بهروز گفت:

  ماشاالله خاصیت های زعفران برای مردان خوب زیاده

  1. باغ ایران گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله هم برای سلامتی بانوان و هم برای آقایان زعفران سرشار از فایده هست.
   پیشنهاد می‌کنم مصرف زعفران رو در وعده‌های غذایی خودتون در حد متعادل، بیشتر کنید.
   قطعا پشمون نمیشید.
   با آرزوی تندرستی و سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *